Edirne de bunları mutlaka yapın!

Roma Bizans dönemi ya da Osmanlı mimarisinin en güzel örneklerini mi görmek istiyorsunuz, ya da yerel lezzetleri tatmak, belki de geleneksel şenliklerinden birini izlemek. Hangisini seçerseniz keyifle dolu olacak tatilinizi unutamayacaksınız. Bunun için Edirne'de kesinlikle yapmanız gerekenler listesine göz atmayı unutmayın!

  • Osmanlı'ya 92 yıl başkentlik yapmış Edirne, Tarihi Kırkpınar Güreşleri'nin yanı sıra, Selimiye Camii ve Külliyesi'nin de UNESCO Kültür Mirası Listesi'ne girmesinin haklı gururunu yaşamaktadır.
  • Edirne denince akla ilk gelen tabiki tava ciğer, Mutlaka denemelisiniz... Ancak kendinize alternatif arıyorsanız sizlere tavsiyemiz mutlaka Hilly Hotel Vento Restauranta uğramanız, Geleneksel lezzetleri modern sunumuyla birleştiren Hilly Hotel Vento Restaurant oldukça geniş bir menüye sahip, Balkan ve Türk mutfağının yanı sıra dünya mutfağından da örnekler sunuyor.
  • Trakyanın İncisi Saros Körfezi, ülkemizde dalış yapmaya en elverişli mevkilerden biridir. Sualtı canlı yaşamının çeşitliliği ve renkliliği körfezi dalış için popüler yapan nedenlerin en başında gelmektedir. Saros Körfezinde dalış yapılan yerler şöyledir; Enez, İbrice, Toplar Burnu, Minnoş Kayalıkları